İlim rütbesi rütbelerin en yükseğidir...   Cahilin şahitliği İSLÂM mahkemesinde kabul edilmez
       
   
  Örtünmemenin korkunç sonuçları !
Yüksek İSLÂM Hukuku Sitesi Anasayfa
 
 
   
  Hz. Peygamber Efendimiz (Aleyhissalâtuvesselâm) neden ağladı ?

"KADINLARIN ÇIPLAK GEZMESİNİN KORKUNÇ SONUÇLARI"Hazreti Ali (RadiyALLAHu Anh) anlatıyor; “Ben ve Fatıma Resulu Ekrem(SAV)min yanına girdik.Onu üzüntülü ve ağlar durumda durumda bulduk.sebebini sorduk.” Resulü Ekrem (SAV) buyurdu ki “ben Miraç gecesinde göklerde ümmetimin kadınlarının çok çeşitli şekillerde azap olduklarını gördüm.Onların gördükleri o şiddetli azaplarına dayanamıyarak üzüldüm ve ağladım.”
  1. Onlardan bir kısmını saçlarından asılmış(ateşten kor kafaların üstüne koymuşlardı) beyinlerini kaynarken gördüm.

  2. Bir kısmını dillerinden asılmış boğazlarından katran akıtılırken gördüm.

  3. Bir kısmını elleri boyunlarına ve ayakları göğüslerine bağlanmış olarak gördüm. Yılan ve akrepler onları sokup zehirliyorlardı.

  4. Bir kısmını memelerinden asılı olarak gördüm.

  5. Bir kısım kadın gördüm ki;başı domuz gövdesi merkep gövdesi gibi bin bir çeşit azap ile azap oluyorlardı.

  6. Bir kısım kadın gördüm ki suretleri köpek suretinde ateş ağızlarından giriyor,ardından çıkıyordu. Melekler ateş tokmaklarıyla durmadan başlarına vuruyorlardı.”

“İşte onları hatırladım.üzüldüm ve ağladım.” Buyurdu.Hazreti Fatıma R.A.(ağlayıp) ayağa kalktı.”Ey Sevgili Babacığım.
Acaba bunlar neler yaparlardı ki bu kadar çeşitli azaplarla karşılaştılar?” diye sordu. Resulu Ekrem' de (SAV);

1. Saçlarından asılmış beyinleri kaynayıp azaplananlar başını örtmeyip saçını başını yabancı erkeklerden gizlemeyen kadınlardır.

2. Dilinden asılmış, boğazından katran dökülüp azaplandırılanlar,dili ile kocasına eziyet edip (takadından fazla ilgi ,servet, mal
ve mülk isteyen) kadınlardır.

3. Elleri boyunlarına ve ayakları göğsüne bağlanmış olup,yılan ve akreplerle zehirlenip azaplananlar, cünüplükten ve hayızlıktan yıkanmayıp Namaza hıyanet eden (Namazı kılmayan) kadınlardır.

4. Memelerinden asılıp azaplananlar kocasının hizmetini yapmayıp, yatağında eziyet eden (Göğsünü ve memelerini yabancı erkeklerden sakınmayıp örtünmeyen) kadınlardır

5. Başı domuz gövdesi merkep gövdesi gibi olup bin bir çeşit azaplarla azaplananlar (saçını başını süsleyip püsleyip,açık saçık
dar ve açık renkli giyinip vücut hatlarını belli ettirip bin bir cilvelerle yabancı genç erkeklerin gönlünü çeken) kadınlardır.

6. Köpek suretinde olup ateş ağzından girip ardından çıkanlar hasud.(hased edip kocasıyla Müslümanların arasını bozmak için)
söz gezdirip yalan konuşan kadınlardır. (Ez-zevacir2/45)